STARŠÍ ŽÁCI "B"- SEZÓNA 2012/2013

Výsledky a společné akce 2012/2013

LOGOSTRZI.JPG
Narozdíl od všech ostatních zápasů letošního jara se kluci před utkáním s Karvinou zdravě naštvali a vyhecovali se už na začátku zápasu. Dravě se vrhali po každém míči, vytvářeli oku lahodící házenkářské akce a v obraně nedali ani centimetr místa navíc statnějším soupeřům. Toto společně s Davidovou zavřenou brankou znamenalo vyrovnaný průběh po celých patnáct minut, kdy jsme dokonce i vedli (7:6). Ovšem nebyli bychom to my, abychom těžce nabytou psychickou převahu udrželi - po neproměnění sedmičky jsme zase spadli na zadek.Následovala dlouhotrvající odmlka našeho brankostroje, které zkušený soupeř využil a do poločasu navýšil své vedení na pět branek. Ve druhé půli už soupeř kontroloval stav, a to až dokonce. Ale i přes 13tibrankovou prohru musíme kluky pochválit za přístup k utkání a nezbývá nám než si přát, aby se toto zapálení pro hru přeneslo do zápasů dalších. Neboť se výkonem proti Karviné potvrdilo, že pokud si budeme věřit a vzpomeneme si, co a jak trénujeme, můžeme být všem zdatným soupeřem a ne lehkou kořistí, na které si všichni akorát smlsnou.

Sestava a branky:

Jaroš - Gelnar Pavel 3, Merta 3, Dobřický 2, Sýkora 2, Galdia 1, Gelnar Petr 1, Petruška 1, Adamec, Hradil, Palička
Při nedělním ránu nám kluci opět pěkně zahráli na nervy, když nastoupili do utkání proti Orlové ještě spící. Výsledkem byl opravdu děsný a protrpěný první poločas (3:15), kdy hra neměla ani hlavu, ani patu a s Jevou jsme se nemohly dočkat konce toho zlého snu. I když o poločase už nebylo daleko k tomu použít násilí :-), vystačily jsme si nakonec jen s hodně zvýšeným hlasem, což jak se později ukázalo, nakonec pomohlo. Ten, kdo přišel až na druhou půlku se musel asi hodně divit, jak družstvo, které dobře brání, běhá do rychlých útoků a vymýšlí pěkné akce v útoku, může prohrávat o 10 a více branek. Ano, u našich kluků je možné úplně všechno... Ve druhém poločase najednou všichni chtěli na hřiště, všichni byli správně nahecovaní a plní sil, lavička povzbuzovala... no všechno tak, jak by to mělo být, UŽ OD ZAČÁTKU ZÁPASU!!! Dnes nás v některých chvílích podrželi oba brankáři, ale nejvíc pochválit musím Miloše, který svým nasazením dnes předčil všechny. Ukázal se jako pravý univerzál, na každém postu zásoboval gólovými přihrávkami spoluhráče, sám několikrát skóroval a v obraně dělal, co mohl. Ostatní by si měli uvědomit, že jsou zápasy, které se fakt dají vyhrávat, určitě bychom všichni z nějakých bodíků měli radost, a zase by se nám dýchalo lépe!!!

Bodlák, Jaroš - Merta 4, Dobřický 2, Galdia 2 !!!, Gelnar Pavel 2, Gelnar Petr 2, Hradil 2, Adamec 1, Palička, Petruška
FM

FM

V dalším zápase jsme na soupeře sice opět nestačili, ale musím říct, že oproti minulému utkání se na naši hru dalo opravdu dívat. Kluci si bohužel nechali utéct začátek utkání - nastoupili až s přehnaným respektem proti soupeři, jehož hráči se přes zimu opravdu vytáhli (narozdíl od našich borců :-)), a brzo jsme prohrávali 3:11, a ani jsme nevěděli jak. Nicméně po time-outu nasadili kluci vyšší rychlostní stupeň a rázem skóre nevypadalo tak tragicky (8:12). Bohužel místo toho, abychom využili bezradnosti soupeře v této fázi utkání, jsme se dopustili úplně zbytečných technických chyb a poločas jsme ještě stihli prorát o 7 branek. Tento náskok se ukázal rozhodující, protože druhý poločas byl mnohem vyrovnanější, zlepšená obrana a variabilní hra v útoku přinášely další branky v soupeřově síti. Je škoda, že nás v tomto utkání vůbec nepodrželi brankáři, a že jsme Frýdku vyloženě odevzdali dva body, škoda. Dobrý výkon předvedl Dobr, který se na sebe nebál vzít zodpovědnost, a skvěle zahrál taky Patrik, který dokázal skórovat z křídla i tvořit hru na středu. Celkově ale musím všechny pochválit za bojovnost a za to, že nepřestali hrát ani za nepříznivého stavu. Je ale třeba nastupovat do utkání se sebevědomím, a ne hned s poraženeckou náladou. Doufám, že si kluci přenesou tréninkovou pohodu i do ostrých zápasů.

Bodlák, Jaroš - Dobřický 6, Gelnar Pavel 4, Sýkora 4, Galdia 2, Gelnar Petr 2, Merta 1, Palička 1, Hradil, Petruška
Vstup do jarní části soutěže se starším žákům "B" vůbec nevyvedl, když po hodně mdlém výkonu prohráli s hratelným soupeřem z Paskova. Kluci nám opět zahráli na nervy, když s absolutním nezájmem pouze přihlíželi, jak do naší branky padá v prvním poločase jeden gól za druhým. Něco udělat s nepříznivým stavem se rozhodli až v 52.minutě zápasu, kdy už na nějaký zvrat bylo opravdu pozdě. Je třeba konečně přenést tréninkové výkony a nasazení do zápasů, jinak budeme pro každého velmi snadnou kořistí i na jaře. Za nasezení a výkon musím tentokrát vyzvednout jen Pavla Gelnara a Miloše Mertu, kteří bojovali za každého stavu, a ostatní by se k nim měli příště určitě přidat.
Nicméně chválím všechny, kteří pak ještě nastoupili za áčko, a velkým dílem se zasloužili o vítězství nad Klimkovicemi 42:11 (Dobřický 12, Gelnar Petr 4, Petruška 3, Gelnar Pavel 2, Merta 2).

Bodlák, Jaroš - Gelnar Pavel 5, Dobřický 4, Adamec 3, Gelnar Petr 2, Skotnica 2, Merta 1, Sýkora 1, Palička, Petruška
PODZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ HORNÍ BEČVA - obrázek

V krásném okolí Chalupy pod Bukovinami absolvovali starší žáci "B" a někteří mladší žáci podzimní soustředění. Zázemí bylo skvělé, o stravu a kulturní program se nám starali ochotní rodičové a k obnovení fyzické kondice nám posloužil jak rozmanitý terén v okolí chaty, tak tělocvična a sportovní hala při ZŠ na Horní Bečvě. Za tři dny jsme i přes rozmary počasí udělali hodně práce, kluci se snažili a nebylo třeba řešit žádný problém. Za jejich chování a přístup k tréninku si zaslouží pochvalu. Slovy ani písmem se ale nedá vyjádřit poděkování paní Gelnarové, Kaštovské, Slívové, rodině Mertových a panu Foltýnovi, kteří se o nás tři dny starali jako o vlastní :-) a Šebestům a Sýkorům za pomoc s odvozem domů. Bez pomoci a podpory těchto rodičů bychom s Jevou už asi dávno netrénovaly. Takže děkujeme všem a za rok na "ydyksebu" :-) Na fotky se můžete podívat tady.
PASKOV - POLANKA "B" 25 : 16 (11:8) - obrázek

Do Paskova jsme přijeli s cílem zabojovat o poslední možné podzimní body. Hned na první pohled na soupeře nám bylo jasné, že se bude jednat o nerovný boj, požádaly jsme s Jevou o konfrontaci dvou hráčůěšně, i když musí být každému jasné, že to byl ze strany Paskova výsměch. Kvůli našim klukům mě mrzí, že trénují, a pak jim nějací posbíraní dorostenci naflákají dělovkou z dvanácti metrů lehké góly nebo že je na brankovišti převálcuje buldozer. Kluci se opravdu snažili a jsem ráda, že se narozdíl od soupeře umí chovat i mimo hřiště. Třeba nevychováme házenkářské reprezentanty, ale rozumné, poctivé a slušné lidi.

branky:

Adamec 6, Dobřický 2, Gelnar Pavel 2, Gelnar Petr 2, Hradil 2, Merta 1, Skotnica 1

KARVINÁ "B" - POLANKA "B" 33 : 13 (16:7) - obrázek

Ač výsledek vypadá hrozivě, předvedená hra nebyla až tak hrozná. Hrou na dva pivoty jsme dobře fungující obranu soupeře dokázali nejednou překonat, proměnili jsme sedmimetrové hody i nově trénované signály. Naše obrana ale byla bohužel nulová a kdybychom se soupeře nebáli "zmastit" jak on nás, tak by výsledek mohl být příznivější.

Branky:

Gelnar Petr 4, Gelnar Pavel 2, Skotnica 2, Sýkora 2, Dobřický 1, Hradil 1, Merta 1
POLANKA "B" - FRÝDEK-MÍSTEK "B" 16 : 20 (8:11) - obrázek

Na soupeře vletěla základní lajna důrazně a záhy jsme vedli 5:1. Byli to ovšem ti samí hráči, kteří se zase lekli případného vítězství, a rázem to bylo 6:7 a jen naší nepozorností jsme odcházeli do šatny s tříbrankovým mankem. Herně jsme rozhodně nebyli horším týmem, o vítězství nás prostě tentokrát připravil strach uspět. Zahodili jsme 3 vyložené šance z šestky, třikrát jsme trefili brankovou konstrukci, ale rozhodně jsme proti vedoucímu týmu soutěže neudělali ostudu. V odvetě to jistě nebude mít jednoduché a pokud budeme pokračovat podobným výkonem v dalších zápasech, bude se na co dívat. Chce to ale začít plnit jednoduché pokyny z lavičky (např. střílet nahoru apod.).

Jaroš - Gelnar Pavel 4, Gelnar Petr 3, Adamec 2, Dobřický 2, Hradil 2, Petruška 2, Skotnica 1, Galdia, Homola, Palička

POLANKA "B" - TRNÁVKA 24 : 20 (11:6) - obrázek

TRNÁVKA SE PO TOMTO UTKÁNÍ ODHLÁSILA ZE SOUTĚŽE, TAKŽE ZÁPAS BUDE ANULOVÁN.
V nedělním utkání jsme doslova utrpěli vítězství. Nejen, že jsme se proti pěti soupeřově hráčům málem nedokázali prosadit v útoku, oni nám i v oslabení dělali pěkný vítr v obraně. Nebýt vydařené první desetiminutovky druhého poločasu, kdy jsme odskočili na 17:9, ani tento zápas bychom nedotáhli do vítězného konce. Doufám, že ta kvanta chyb, které jsme udělali (ať už technických nebo taktických), pramenila pouze z uspokojení nad vedením a podceněním soupeře. Věřím, že se všichni příště takového "výkonu" už vyvarují, jinak nás s Jevou klepne. Světlými body na tomto zápase je, že se do listiny střelců zapsalo devět hráčů a dobrý výkon Davida v bráně. Ovšem zase pět neproměněných sedmiček - kdy se ta naše sedmičková kletba zlomí???

Bodlák, Jaroš -  Gelnar Petr 6, Merta 4, Sýkora 4, Adamec 2, Dobřický 2, Gelnar Pavel 2, Skotnica 2, Palička 1, Petruška 1, Homola, Šebesta
ORLOVÁ - POLANKA "B" 21 : 14 (11:6) - obrázek

K dalšímu zápasu jsme zajížděli do Orlové. S tímto soupeřem jsme se naposledy utkali předloni, kdy jsme ještě v soutěži mladších žáků prohráli 2:38 a 5:30, na turnaji pak prohráli 3:27. Proto jsme měli soupeři co vracet, ale úlohu jsme vzhledem k naší "výšce a síle" neměli jednoduchou. V prvé řadě bych se chtěla omluvit klukům, že jsem nedostatečně pohlídala zapisovatele a podepsala se pod výsledek, který nebyl správný. Nevím, zda to bylo úmyslně, ale obrali nás určitě o dva góly, takže i když po zápase svítilo na tabuli 21:16, v zápise je výsledek 21:14 a ten bohužel tedy platí. Příště si na podobné věci dám pozor. Takže ještě jednou se omlouvám, Peťa Gelnar nebo Milda dali gólů asi více.
POLANKA "B" - TŘINEC 8 : 16 (2:9) - obrázek

Naše družstvo zahájilo sezónu porážkou. Nebýt absolutní odevzdanosti v prvním poločase, mohl výsledek vypadat jinak. Za tři minuty druhé půle jsme vstřelili tolik branek, co za předchozích 25 minut. Obrana vysoce převyšovala náš útok, kde jsme nebyli schopni nic vymyslet a když už ano, tak jsme neproměnili vyložené šance - tři sedmičky, dva náskoky ze šestky... a také jsmě měli možnost tří přesilovek, které jsme ale prohráli cca 0:5. Druhý poločas už jsme hráli házenou a naštěstí se nekonal debakl. Snad se do dalších zápasů poučíme a budeme hrát od začátku utkání s cílem uspět.

Branky:

Kaštovský 3, Gelnar Petr 2, Gelnar Pavel 1, Hradil 1, Merta 1
SOUSTŘEDĚNÍ HADINKA - obrázek

Po třech letech jsme se vrátili na tradiční místo soustředění, do nově zrekontruovaných prostor na Hadince. Areál a okolní lesy nám poskytl dobré zázemí pro trénink a 13 borců, kteří budou letos nastupovat za starší žáky "B", tak mohlo polykat tréninkové dávky zaměřené na vytrvalost, rychlostní vytrvalost, rychlost, sílu, ale taky si zahrát hry apod. Až na pár excesů týkajících se chování (samozřejmě nic, co by se nedalo vyřešit fyzickými trestíky celého družstva :-)) jsme celý týden strávili v klidu a v pohodě, obešli jsme se bez větších zranění a utužovali jsme kolektiv, poslední večer již tradičně i s rodiči, kterým děkuji za účast a skvělou atmosféru. Fotky ze soustředění najdete zde.