STARŠÍ ŽÁCI "B"- SEZÓNA 2012/2013

TURNAJE MLADŠÍCH ŽÁKŮ NA VALAŠSKU

V termínu 26.-28.11.2010 se mladší žáci „B“ zúčastnili turnaje Dobiáš Cup v Rožnově pod Radhoštěm .

V utkáních ve skupině nás čekali silnější soupeři, na kterých bylo znát, že jsou o rok starší, vyhranější, vyšší a silovější , ale snažili jsme se vybojovat každý míč, poctivě bránit a v pravou chvíli vystřelit na branku nebo nahrát spoluhráči.

Ve skupině o 9.-13. místo nás měly čekat vyrovnanější zápasy, a až na totální kolaps v utkání s Prostějovem, kdy jsme letos už podruhé nedokázali dát ani jednu branku!!!, jsme s ostatními soupeři aspoň místy drželi krok. Pěkný byl zápas hlavně se stejně starými kluky z Rožnova „B“ a nedělní se Zubří, kdy kluci po „nulové sprše“ opravdu zabrali a konečně ukázali, co v nich je. Na turnaji jsme sice obsadili poslední místo, je třeba se ale ze všech zápasů poučit a hlavně si v nich vzpomenout, že třikrát týdně trénujeme a přenést to do zápasů. Perličkou je, že i když nejsme schopni dávat branky třeba z jasných brankových příležitostí, dvakrát za celý turnaj se nám podařilo prostřelit hradbu vyšších soupeřů z poslední devítky :-).

Pozitivem turnaje byla účast všech hráčů „B“ družstva, které musím pochválit za bezproblémový průběh turnaje. Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří se podíleli na zajištění dopravy a také organizátorům z Rožnova, kteří nás mimo jiné podporovali při našich zápasech.

Všechny výsledky včetně střelců branek najdete na webu rožnovské házené – odkaz zde.

O týden později (4.-5.12.2010) se představili mladší žáci „A“ na turnaji O pohár starosty města Zubří. Po bojích v základní skupině jsme obsadili 6. místo, ale kluci měli rozhodně na lepší umístění.

V úvodním utkání jsme nestačili na vítěze turnaje Prešov „A“, který předváděl už v této kategorii výbornou házenou. Zlomovým se ukázal druhý zápas s Velkou Bystřicí, ve kterém nám absolutně vyhořela obrana a ani v útoku jsme nedokázali nic vymyslet. Je třeba naučit se bojovat i za nepříznivého stavu, v tomto utkání byl výkon hodně odevzdaný a nadšeně bojující soupeř dokázal využít každou naši chybu.
Dvě výhry v dalších utkáních (zvláště v zápase proti Zlínu už kluci ukázali, že házenou hrát umí!!!) nás odsoudily k utkání o 5. místo. Ani to jsme s hratelným soupeřem nedokázali vyhrát, když nám opět chyběla vůle po vítězství, kterou hráči Prešova „B“ měli a tím nás odsunuli na konečné 6. místo.

Hlavním cílem bylo, aby si zahráli všichni hráči a všichni opravdu dostali stejný prostor. Věřím, že si kluci ze všech zápasů něco vzali a na příštím turnaji předvedou, že házenou hrají pro radost a ne za trest, jak to někdy vypadá.

Výsledky:

Polanka

- Prešov „A“ 10 : 20
- Velká Bystřice 5 : 20
- Zlín 13 : 9
- Zubří „B“ 15 : 6
- Prešov „B“ 11 : 14

10.12.2010 18:00:00
Clarky
Nábory.cz - sportovní kroužky, zájmové kroužky a volný čas
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one