STARŠÍ ŽÁCI "B"- SEZÓNA 2012/2013

TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ "B" V OSTRAVĚ

TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ "B" V OSTRAVĚ - obrázek

Sobota 19.2.2011 patřila turnaji mladších žáků "B" - konkrétně 3. ročníku turnaje o Pohár místostarosty MOb MOaP, který pořádal Sokol Ostrava. Jak jsme si vedli si můžete přečít níže, na fotogalerii se  můžete podívat tady.

Nejblíže vítězství jsme měli právě v utkání s domácími, kteří nám v prvním poločase sice gólově utekli (2:7), ale rozdíl se nám podařilo v druhé půli stáhnout a nakonec jsme podlehli o jedinou branku (7:8). Do druhého zápasu nastoupili kluci trošku uspokojení předchozím solidním výsledkem, a než nám zase spadl hřebínek, bylo pozdě. Proti dobře fungující obraně Velké Bystřice jsme se prosazovali těžko, a když se k tomu přidala ukvapená střelba a mnoho ztrát míče, tak byla další prohra na světě. I začátek posledního utkání ve skupině pro nás vypadal tragicky. Soupeř, jehož statné spojky jsme opravdu nedokázali ubránit - polský Krakowiak - vysunul obranu, a než jsme na ni našli recept, prohrávali jsme 0:7. Ale kluci jsou bojovníci a nechtěli připustit žádný debakl. Plněním pokynů z lavičky jsme z náskoku soupeře pomalu ukrajovali a skóre se zastavilo na stavu 13:16. V posledním zápase jsme se o 7. místo utkali s dalším polským celkem - Wieluní - ve kterém hráli prim 2 hráči. Střední spojce se klukům podařilo utkání znechutit, když jsme konečně pochopili, co to je pomáhat si v obraně :-), a že to opravdu funguje :-), spojce/pivotovi (viz obrázek k článku), jsme ale ve skórování nedokázali zabránit, protože to opravdu bylo nad naše fyzické síly. Po prohře 8:14 jsme se museli spokojit s 8. místem.

Ačkoli jsme skončili opět na posledním místě, výsledky už nebyly tak hrozivé, jako na předchozích turnajích. Velkou zásluhu na tom měl Matěj Skotnica s Denisem, kteří hrávají za "A" družstvo, ale jsou to hráči ročníku narození 1999, pro který byl tento turnaj určen. Pěkný výkon předvedl i Vojta, který se snažil zásobovat přihrávkami své spoluhráče, sice někdy na úkor vlastního prosazení, ale to všechno doladíme :-) Velký kus práce jak v obraně tak v útoku odvedl Kuba, který odehrál turnaj skoro bez střídání, pěkné góly se podařilo dát i Milošovi. O střelbu se konečně více pokoušeli dvojčata Petr s Pavlem, stále se lepší Danek, na kterém jde vidět opravdu poctivý trénink. Hlavně v prvním utkání podrželi oba brankáři Matěj s Davidem, a i v dalším průběhu turnaji předvedli několik důležitých zákroků. Své úplně první utkání v házené si vyzkoušeli Pepa s Ondrou, kteří, až se ještě více rozkoukají a zvládnou základní herní činnosti, budou jistě platnými hráči. Turnaj jistě splnil svůj účel - všichni hráči se spravedlivě rozdělili o odehrané minuty, což se u ostatních týmů moc často bohužel nevidí. Věříme, že se nám tento styl jednou vyplatí a budeme mít družstvo, které bude hrát jako celek a jeho úspěchy nebudou založeny na aktuální formě jednoho hráče :-)