STARŠÍ ŽÁCI "B"- SEZÓNA 2012/2013
TURNAJ HRÁČŮ ROČNÍKU 1999 A 2000 - ROŽNOV - 20.3.2011 - obrázek

TURNAJ HRÁČŮ ROČNÍKU 1999 A 2000 - ROŽNOV - 20.3.2011 - obrázek

I neděle patřila turnaji, tentokrát jsme se vydali do Rožnova, kde jsme konečně změřili síly se stejně "statnými" soupeři, i když i o rok mladší hráči nás výškově v podstatě převyšovali :-) Stejně jako v našem podání vždy ani dnes nebyly důležité výsledky - hlavní je, že jsme si všichni dostatečně zahráli a jak jsme dopadli? Na to se podívejte v článku. Fotogalerii najdete tady.
TURNAJ HRÁČŮ ROČNÍKU 1999 - Třinec - 19.3.2011 - obrázek

TURNAJ HRÁČŮ ROČNÍKU 1999 - Třinec - 19.3.2011 - obrázek

Poslední přípravný turnaj před začátkem soutěže odehráli hráči ročníku 1999 v Třinci. Na solidně obsazeném turnaji jsme skončili na 4. místě, když jsme dokázali porazit pouze domácí družstvo. Za naše snažení jsme si ale odnesli dort a co je hlavní, další házenkářské zkušenosti. Jak jsme si v zápasech vedli, si můžete přečíst níže. Malá fotogalerie bude doplněna.
TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ "B" V OSTRAVĚ - obrázek

TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ "B" V OSTRAVĚ - obrázek

Sobota 19.2.2011 patřila turnaji mladších žáků "B" - konkrétně 3. ročníku turnaje o Pohár místostarosty MOb MOaP, který pořádal Sokol Ostrava. Jak jsme si vedli si můžete přečít níže, na fotogalerii se  můžete podívat tady.

TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ "B" V ORLOVÉ - obrázek

TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ "B" V ORLOVÉ - obrázek

V sobotu 15.1.2011 se mladší žáci "B" a minižáci zúčastnili turnaje v Orlové. I když jsme opět obsadili poslední příčku, všichni si po vánoční pauze zase zahráli ostré zápasy a to byl účel.

Až na odevzdaný výkon v prvním zápase, který nám jako tradičně nevyšel, se kluci a holky snažily. S pozdějším vitězem turnaje jsme prohráli vysoko 3:27, a to se o dva góly postarala minižačka Danča, která stále více ukazuje, že je platným členem nejen v miniházené, ale i v házené klasické. V dalších zápasech to už bylo úplně o něčem jiném,  je jen škoda, že zlepšeným výkonům musí vždy předcházet důrazná výtka ze strany trenérů. V dalších dvou zápasech jsme se statečně prali hlavně s výškovou a silovou převahou soupeřů, kteří, ač jsme se hodně snažili, balón do naší branky prostě dostali :-). Za výkony v zápasech se ale nemusíme stydět, dostávali jsme se do šancí mnohem častěji než v předchozích utkáních, o čem svědčí i množství přešlapů :-), ale příště si už dáme určitě pozor a góly nám budou uznány :-). Rychlejší byl i přechod do útoku a dobrý výkon předvedl i David v bráně. Škoda posledního utkání, do kterého kvůli zranění palce nemohl nastoupit náš nejlepší střelec Petr Dobřický, kterému přejeme rychlé uzdravení!!! Jeho góly nám hodně chyběly, ale ostatní hráči se snažili jej zastoupit. Více méně se jim to podařilo, bohužel jsme opět narazili na naší největší slabinu, a tou je proměňování sedmiček. V tomto zápase jsme zahodili 3, v celém turnaji potom 8 z deseti pokusů !!!To už je na nás trenéry opravdu moc :-) ale snad se to brzy zlomí. Jak už jsem psala na začátku, zahráli si všichni hráči a to je nejdůležitější. Věřím, že na dalším turnaji 19.2. v Ostravě už budem kompletnější, kvůli zranění nebo nemoci muselo včera zůstat doma sedm hráčů.

Výsledky DTJ Polanka:

- Orlová 3 : 27 (2:13)
- HC Ostrava žačky 4 : 9 (1:2)
- Krmelín 10 : 16 (6:7)
- Sokol Ostrava 4 : 7 (2:3)

Sestava a branky:

David Jaroš - Kryštof Bartošek, Matěj Bodlák, Petr Dobřický 9, Kuba Foltýn 2, Danča Kortusová 3!!!, Míša Kováčová, Miloš Merta 2, Danek Petruška, Vojta Polášek 2, Patrik Sýkora 3, Matěj Šebesta
Vánoční turnaj - výsledky - obrázek

Vánoční turnaj - výsledky - obrázek

Sobotu 11.12.2010 jsme strávili v hale Dopravního učiliště ve Vítkovicích, kde se konal 1. ročník Vánočního turnaje ostravských družstev. Níže se můžete podívat, jak si na tomto turnaji vedla všechna naše družstva. Fotogalerii pak najdete zde.

  Děkujeme všem rodičům, kteří se na nás přišli podívat, za podporu a doufáme, že nám zachovají svou přízeň i v roce 2011!!!

V termínu 26.-28.11.2010 se mladší žáci „B“ zúčastnili turnaje Dobiáš Cup v Rožnově pod Radhoštěm .

V utkáních ve skupině nás čekali silnější soupeři, na kterých bylo znát, že jsou o rok starší, vyhranější, vyšší a silovější , ale snažili jsme se vybojovat každý míč, poctivě bránit a v pravou chvíli vystřelit na branku nebo nahrát spoluhráči.

Ve skupině o 9.-13. místo nás měly čekat vyrovnanější zápasy, a až na totální kolaps v utkání s Prostějovem, kdy jsme letos už podruhé nedokázali dát ani jednu branku!!!, jsme s ostatními soupeři aspoň místy drželi krok. Pěkný byl zápas hlavně se stejně starými kluky z Rožnova „B“ a nedělní se Zubří, kdy kluci po „nulové sprše“ opravdu zabrali a konečně ukázali, co v nich je. Na turnaji jsme sice obsadili poslední místo, je třeba se ale ze všech zápasů poučit a hlavně si v nich vzpomenout, že třikrát týdně trénujeme a přenést to do zápasů. Perličkou je, že i když nejsme schopni dávat branky třeba z jasných brankových příležitostí, dvakrát za celý turnaj se nám podařilo prostřelit hradbu vyšších soupeřů z poslední devítky :-).

Pozitivem turnaje byla účast všech hráčů „B“ družstva, které musím pochválit za bezproblémový průběh turnaje. Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří se podíleli na zajištění dopravy a také organizátorům z Rožnova, kteří nás mimo jiné podporovali při našich zápasech.

Všechny výsledky včetně střelců branek najdete na webu rožnovské házené – odkaz zde.

O týden později (4.-5.12.2010) se představili mladší žáci „A“ na turnaji O pohár starosty města Zubří. Po bojích v základní skupině jsme obsadili 6. místo, ale kluci měli rozhodně na lepší umístění.

V úvodním utkání jsme nestačili na vítěze turnaje Prešov „A“, který předváděl už v této kategorii výbornou házenou. Zlomovým se ukázal druhý zápas s Velkou Bystřicí, ve kterém nám absolutně vyhořela obrana a ani v útoku jsme nedokázali nic vymyslet. Je třeba naučit se bojovat i za nepříznivého stavu, v tomto utkání byl výkon hodně odevzdaný a nadšeně bojující soupeř dokázal využít každou naši chybu.
Dvě výhry v dalších utkáních (zvláště v zápase proti Zlínu už kluci ukázali, že házenou hrát umí!!!) nás odsoudily k utkání o 5. místo. Ani to jsme s hratelným soupeřem nedokázali vyhrát, když nám opět chyběla vůle po vítězství, kterou hráči Prešova „B“ měli a tím nás odsunuli na konečné 6. místo.

Hlavním cílem bylo, aby si zahráli všichni hráči a všichni opravdu dostali stejný prostor. Věřím, že si kluci ze všech zápasů něco vzali a na příštím turnaji předvedou, že házenou hrají pro radost a ne za trest, jak to někdy vypadá.

Výsledky:

Polanka

- Prešov „A“ 10 : 20
- Velká Bystřice 5 : 20
- Zlín 13 : 9
- Zubří „B“ 15 : 6
- Prešov „B“ 11 : 14

TURNAJ PROSTĚJOV - obrázek

TURNAJ PROSTĚJOV - obrázek

Doplněna fotogalerie - odkaz na konci článku

Ve dnech 27.-28.8.2010 se mladší žáci zúčastnili turnaje v Prostějově. Ve velmi kombinované sestavě (2 hráči ročníku 1998, tři r. 1999 a tři minižáci) jsme sice obsadili poslední místo, ale 150 odehraných minut v pěti zápasech nám už nikdo nevezme :-).  Jak jsme si vedli si můžete přečíst níže.
HOLIDAY CUP ZLÍN 2010 - obrázek

HOLIDAY CUP ZLÍN 2010 - obrázek

Opravdu jen torzo mladších žáků se tento víkend vydalo do Zlína na první přípravný turnaj. První ročník HOLIDAY CUPu pro chlapecká družstva byl poznamenán drobnými organizačními chybkami, které ale k zabíhání nových turnajů patří. Po sportovní stránce splnil turnaj účel, když jsme za 3 dny odehráli 7 utkání.
Nábory.cz - sportovní kroužky, zájmové kroužky a volný čas
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one