STARŠÍ ŽÁCI "B"- SEZÓNA 2012/2013

HODNOCENÍ SEZÓNY MLADŠÍCH ŽÁKŮ

HODNOCENÍ SEZÓNY MLADŠÍCH ŽÁKŮ - obrázek

HODNOCENÍ SEZÓNY MLADŠÍCH ŽÁKŮ - obrázek

V pátek 15.6.2012 jsme zakončili společně s minižáky i jejich rodiči sezónu akcí na Dělňáku. Sešlo se nás dost, fotky si můžete prohlédnout tady. Rok utekl jako voda, a jak jsme ho zvládli, co jsme všechno stihli apod, si můžete přečíst v článku.

Sezónu jsme započali soustředěním na Čeladné, kde jsme v počtu 20 hráčů + 3 trenérů absolvovali fyzickou přípravu a utužovali jsme kolektiv. Nutno říct, že jsme po celý rok nemuseli řešit nějaký velký problém, i když nějakým konfliktům mezi kluky se nám samozřejmě vyhnout nepodařilo, tak celkově můžeme kolektiv hodnotit kladně.

Většina kluků nastupovala od září jak za „A“ družstvo tak za tým „B“, a to se střídavými úspěchy. Zatímco áčko se na podzim rozkoukávalo hodně pomalu a nedařilo se nám vůbec nic, béčko i díky slabším soupeřům ve své skupině dosáhlo na nějaké bodíky. Áčko odehrálo dvě těsná utkání s Ostravou (13:14 a 10:13), s Frýdkem (6:10) a Kopřivnicí (9:12), v ostatních utkáních jsme soupeře nedokázali ani potrápit. Béčko na podzim vyhrálo povinně s Klimkovicemi (14:8) a nováčkem z Valašského Meziříčí (15:4), těsně jsme porazili Krmelín (17:15) a Rožnov (13:6), ale se silnějšími soupeři jsme bodovat nedokázali, i když výsledky nebyly špatné. Takže po podzimní části bylo áčko s nulou na místě posledním, béčko ve své soutěži získalo 8 bodů a to stačilo na 5. místo – zlatý střed.

Zimní přestávku jsme opět vyplnili přípravnými turnaji, na které jsme vyráželi v kombinovaných sestavách (Velká Bystřice) nebo áčko a béčko zvlášť (desetiboj v Karviné, Trnávka, Polanka). Pěkným zpestřením bylo zimní soustředění na Ostravici, na kterém jsme trošku pozlobili fyzičku a odvezli si zase nějaké ty zážitky.

A než nám začaly odvetné jarní boje, vyrazily jsme na Prague Handball Cup a nutno přiznat, že po tomto turnaji byli mladší žáci málem bez trenérů. Jelikož jsme ale s Jevou něco jako továrna na trpělivost, rozhodly jsme se „tu káru potáhnout dál“ :-) a v očekávání „snad lepších zítřků“ jsme vstoupily s oběma družstvy do jarní části soutěží.

Jaké bylo naše překvapení, když se poprvé podařilo skórovat áčku, potom  opět zremizovat a dokonce dvakrát vyhrát nad Ostravou :-) a do toho odehrát zápasy sice bez zisku bodů, ale rozhodně ne s ostudou… Takže jarní zlepšení áčka o 600 %, komu se tohle podaří, že? I když od poslední příčky jsme se neodrazili, tak jsme měli pocit dobře vykonané práce a zlepšení. Béčko nám taky dělalo radost, k osmi bodům za porážku stejných soupeřů jako na podzim, se přidaly ještě dvě remízy - s Frýdkem a cenný bod se Zubřím, takže celkové pěkné páté místo.

Polanka Cup jsme sice nevyhráli, ale určitě jsme si všichni společně s hráči ročníku 1999 užili poslední zápasy v kategorii mladších žáků. Se sezónou 2011/2012 jsme se rozloučili tradičně na Dělňáku, kde jsme se sešli opět v hojném počtu i s minižáky a jejich rodiči, mohli jsme se společně zasmát, zhodnotit sezónu, vzpomínat, zahrát si házenou a být zvědaví, jak to s námi bude dál. Záměrně nikde v tomto článku nenajdete hodnocení jednotlivců. Tyto děti umí táhnout za jeden provaz, vždy hrají jako tým a je to dáno i tím, že nemáme ve svých řadách žádnou velkou individualitu. Každý hráč přispívá svým dílem, prohra či výhra týmu je dílem všech. Nemáme nikoho, kdo nám sám vystřílí zlatou medaili, proto jsme se s Jevou po celý rok snažily využívat schopností jednotlivých hráčů, ať je to rychlost, obrana, bojovnost, mozek, síla, výška… komplexně tyto vlastnosti nikdo z hráčů nemá, ale dohromady dávají TÝM, který když zůstane pohromadě, může jednou opravdu na ty medaile dosáhnout.

Na závěr této slohové práce za sebe i Jevu snad mohu napsat, že ty tři roky s těmito dětmi byly sice psychicky, časově a v podstatě i fyzicky náročné, ale o to více mě těší, že jsme všichni vytrvali, že máme skvělé děti a nejskvělejší rodiče na světě, kteří za námi ve většině stojí, věří nám, podporují naši práci, ubytují nás u sebe, když to máme do Polanky daleko, starají se o nás téměř jako o vlastní a my jim za to všechno moc děkujeme a slibujeme, že uděláme všechno pro to, aby ta naše, sice výsledkově ne zcela úspěšná, ale fajn éra, pokračovala i nadále. Takže, v srpnu se budeme těšit!!! VAŠE Klárča a Jeva

17.06.2012 14:15:08
Clarky
Nábory.cz - sportovní kroužky, zájmové kroužky a volný čas
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one