STARŠÍ ŽÁCI "B"- SEZÓNA 2012/2013
POLANKA "B" - FRÝDEK-MÍSTEK "B" 17 : 17 (10:9) - obrázek

Tento zápas se ze začátku vyvíjel až překvapivě dobře. Nicméně netrvalo dlouho a soupeř brzy skóre vyrovnal a celý první poločas se družstva tahala o vedení. Opět mi přišlo, že si kluci v zápasech "B" družstva více věří a místy velmi pohledné akce vytváří s lehkostí jako na tréninku. Střelecky se dnes dařilo Peťovi Adamcovi, který pálil jak ze spojky, tak vytěžil i ze hry na dva pivoty a z uvolnění spoluhráčů. Mezi tři tyče se dnes nedařilo pořádně trefit Peťovi Gelnarovi a ani Ondra Božoň nemohl najít skulinu mezi brankovou konstrukcí a brankářem. Druhý poločas se vyvíjel ve stejné duchu jako první půle a po dramatické koncovce, kdy jsme v poslední vteřině zápasu urvali bod za remízu, se kluci mohli s letošní sezonou rozloučit radostně. V případě výhry bychom skončili čtvrtí, takhle jsme o jeden bod zakončili sezónu na přesto hezkém pátém místě.

Sestava a branky:

Bodlák - Adamec 10, Hradil 3, Galdia 1, Gelnar Petr 1, Palička 1, Polášek 1, Božoň, Foltýn, Homola
ZUBŘÍ "B" - POLANKA "B" 17 : 17 (7:11) - obrázek

Za poslední tři roky byla včerejší cesta ze Zubří ta nejveselejší. Béčko dokázalo domácího favorita připravit o bod. I když jsme kvůli problému s dopravou skočili do zápasu skoro rovnou z autobusu, na průběhu prvního poločasu to vůbec nebylo vidět. Bránili jsme, v útoku se nám dařilo a hlavně nás podržel výbornými zákroky Mates v bráně, který potvrdil stoupající formu (ale ta křídla, ta křídla :-)). K naší smůle je ale mezi poločasy přestávka a ta pro nás vždy zmanená buď začátek obratu k lepšímu nebo v tomto případě obrat k horšímu. Pod tíhou faktu, že bychom na hřišti favorita mohli uspět, jsme zase radši pár míču odevzdali přímo soupeři do rukou, a aby to trenérky neměly moc klidné, tak kluci zápas dovedli do dramatického konce, kdy ještě 20 sekund před koncem prohrávali o gól, ale naštěstí se nám podařilo 3 sekundy před závěrečnou sirénou vyrovnat. To, že bychom si někdy v poklidu mohli dojít pro vítězství, budem muset odložit na jindy :-) Každopádně díky všem za bojovnost a předvedený výkon hlavně ve chvílích, kdy se "lámal chleba". Výsledek se dílem celého kolektivu !!! Je třeba si zvykat, že nemusíme každý zápas prohrát o deset :-) Ve středu hrajeme poslední zápas proti Frýdku-Místku a bude to přímý souboj o 4. místo v tabulce, které by bylo hezkou tečkou za celkem povedenou sezónou "B" družstva.

Beran, Bodlák - Gelnar Petr 5, Adamec 3, Hradil 3, Božoň 2, Galdia 1, Homola 1, Palička 1, Polášek 1, Bartošek, Foltýn, Hrubý, Sláma
POLANKA "B" - TRNÁVKA 13 : 22 (7:11) - obrázek

Proti vedoucímu celku soutěže jsme vůbec nezačali špatně. Hlavně v útoku jsme si vytvářeli dobré brankové přiležitosti, které se nám dařilo proměňovat. Ke konci poločasu jsme ale zase absolutně vybouchli, v útoku jsme stříleli z nepřipravených pozic a k tomu do brankáře, neubránili jsme pravé křídlo soupeře a z rychlých útoků soupeř do poločasu odskočil na 4 branky. Trápení v útoku pokračovalo bohužel i v druhém poločase, to, že nás přetlačí na našem brankovišti o 20gk těžší hráč jsem schopna pochopit, ale proč dobře rozehraný útok a celkově zápas skončí skoro debaklem (a to jen proto, že si míč třikrát hodíme na nohu, klepnem si na devítce při rozehrání, nahrajem jedinému obsazenému spoluhráči apod.), to už je asi nad moje chápání. A to ještě výborný výkon předvedl Mates v bráně, jinak by to bylo ještě horší. Soupeře jsme v jistých fázích utkání měli "na lopatě", ale zase se kluci lekli vítězství, s čímž s Jevou bohužel nic nenaděláme.

Beran, Bodlák - Adamec 4, Gelnar Petr 4, Božoň 2, Galdia, Hradil, Petruška, Foltýn, Homola, Palička, Polášek, Sláma
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - POLANKA "B" 6 : 22 (1:10).,GKRF- - obrázek

Proti poslednímu celku soutěže jsme nastoupili s odhodláním soupeře hlavně nepodcenit, vyzkoušet si herní činnosti v ostrém zápase a bavit se hrou. V prvním poločase jsme celkem dobře bránili, získávali jsme míče a soupeři jsme dovolili skórovat pouze jednou. Co jsme neubránili, to pochytal Mates a většinu času jsme strávili v útoku, kde jsme se ale zpočátku spíše jen zastřelovali. Tutovky končily v tom lepším případě na brankové konstrukci, něco taky pochytal soupeřův brankář, ale celkově nám při zakončení chyběla lepší muška a hlavně soustředění. V druhé půli jsme naopak stříleli na milimetry k tyčkám, ale zato obrana vázla, kdy snad pod vědomím snadného vítězství jsme Theodora v bráně nechali opravdu několikrát vyniknout, ale na razantní střely z volné ruky byl krátký a obranu opravdu nebylo za co chválit. Taková obrana se nám proti silnějším soupeřům může krutě vymstít, a je to hlavní činnost, na kterou se musíme zaměřit. Střelecky se dařilo hlavně spojkám Peťovi a Tomášovi, kteří využívali prostoru v soupeřově obraně a uvolněním 1:1 si vytvářeli dobré brankové příležitosti. Kéž by si tuto odvahu dát gól přenesli i do zápasů áčka. Pochvalu za skvělou obrannou práci zaslouží Ondrové Homola s Božoněm, neúnavným běháním do trháků a svou dravostí opět nezklamal Renda. Všichni ale zaslouží pochvalu za kolektivní pojetí hry, které toto drusžtvo zdobí.

Beran, Bodlák - Gelnar Petr 7, Hradil 7, Galdia 5, Božoň 1, Homola 1, Sláma 1, Bartošek, Palička

Sestava
KRMELÍN - POLANKA "B" 5 : 21 (3:9) - obrázek

V chladném nedělním odpoledni sehrálo béčko své další utkání, tentokrát na asfaltovém hřišti v Krmelíně. Od začátku zápasu jsme tahali za delší konec, i když tři neproměněné sedmičky (opět) hned v úvodu utkání nás s Jevou stály dost nervů (opět). Krmelínští měli ve svém středu hráče, kterým jsme se výškově i váhově vyrovnali, a tak mohl každý náš hráč ukázat, co v něm opravdu je. Vycházeli jsme z dobré obrany, kdy jsme vypichovali míče a přecházeli do rychlých útoků konečně ve větším počtu a konečně to vypadalo, že fakt od září tyto situace trénujeme :-). Brankáři předvedli spolehlivý výkon, v útoku jsme byli schopni se uvolnit jak 1:1, tak udělat kříž, zaběhnout, přihrát spoluhráči do volného prostoru i vystřelit z dálky. Chybičky samozřejmě byly, ale celkově si myslím, že kluci zanechali na hřišti dobrý dojem, který byl oceněn potleskem našich úžasných rodičů, děkujeme! Kluci předvedli dynamickou házenou a soupeře i přes příznivý vývoj zápasu nepodcenili. Odměnou jim bylo zatím nejvyšší vítězství, kterého od září dosáhli. Jen tak dál. "Úsměvné" je, že trenér domácích měl k dispozici tolik hráčů (14), že se nedokázal orientovat ani v jejich jménech. Jinak si "opravdu nedovedu vysvětlit", jak je možné, že stejný hráč je v zápise uveden jako A.Š. (ročník 2001), při konfrontaci uvede jméno M.S. (2002) a ve skutečnosti to je R.R. - 1997!!! :-)

Beran, Bodlák - Hradil 5, Gelnar Petr 4, Božoň 4, Petruška 3, Galdia 2, Polášek 2, Foltýn 1, Homola, Palička, Sláma
POLANKA "B" - KARVINÁ "B" 13 : 31 (5:19) - obrázek

Utkání béčka proti vedoucímu celku soutěže připomínalo od začátku kru kočky s myší. Bohužel my jsme v prvním poločase byli ta šedá myška. Než jsme pochopili, jak na soupeřovu obranu, ve které byly mezery (jen my toho nedokázali využít), byl konec poločasu a čas na hlasitou rozmluvu, protože jsme s Jevou měly fakt zvednuté mandle. A rázem začal druhý poločas a na hřišti bylo úplně jiné družstvo, zapálenější pro hru, koncentrovanější, ne tolik odevzdané. Výsledek druhé půle 8:12 mluví asi za vše. Škoda toho prvního poločasu, kdy naše hra s házenou neměla fakt nic společného. Vyzvdihnout bych chtěla obrannou práci Kuby, na kterého je fakt spoleh a neohroženost Tomáše, který když si bude více věřit, dá gólů určitě více.

Beran, Bodlák - Hradil 4, Adamec 2, Božoň 2, Gelnar Petr 2, Galdia 1, Palička 1, Polášek 1, Bartošek, Foltýn
ROŽNOV "B" - POLANKA "B" 19 : 22 (10:12) - obrázek

V tomto velmi vyrovnaném utkání jsme se se soupeřem střídali ve vedení, kdy ze začátku zápasu jsme prohrávali my, potom se nám podařilo srovnat stav, chvíli nato jsme vedli, aby zas za chvilku byl stav vyrovnaný... Do poločasu jsme ale odskočili o 2 branky, a takový náskok jsme si v podstatě udržovali až do konce zápasu. Místy byl i větší, ale zbytečnými chybami v útoku, kdy jsme se zase zalekli vysunutější obrany (přitom na tréninku umíme tyto situace už s přehledem řešit), jsme odevzdali soupeři do rukou několik míčů a ten tak lehce skóroval. Utkání bylo ale hodně vyrovnané. U nás dominoval útok nad obranou, za kterou zaslouží pochvalu snad jen Kuba, který byl dnes však všude. Útok se zase vyvedl Rendovi, který svou drzostí a důrazem obcházel soupeře a taky využil dvě krásné přihrávky od Vojty. Zahráli si všichni a téměř všichni si dali gól a až na tu obranu, na které musíme zapracovat, a nějaké "erorky" v útoku, se na tu naši házenou dalo i dívat :-)

Hrací den v Rožnově se nesl ve znamení charitativní akce pro nadaci Krtek, a akce GÓL PRO KRTKA. Za každý gól v síti všech brankářů věnovali rožnovští házenkáři 5Kč vybranému pacientovi - tyto peníze budou použity na jeho nákladnou léčbu. V tomto utkání padlo 41 branek, což znamenalo 205 Kč do Krtkovy kasičky. Rovněž děkuji všem rodičům, kteří se do této akce zapojili a přispěli na konto, děkují i rovnovští házenkáři.

Beran, Bodlák - Galdia 6, Adamec 5, Božoň 3, Gelnar Petr 2, Polášek 2, Foltýn 1, Gebauer 1, Palička 1, Sláma 1, Bartošek, Petruška
KLIMKOVICE - POLANKA "B" 7 : 19 (3:8) - obrázek

První zápas jarních odvet má za sebou i "B" družstvo, které dnes porazilo Klimkovice. Ze začátku utkání jsme se prali s prokřehlými prsty, mokrým míčem a betonem, postupně jsme si ale zvykli, zlepšili koncentraci a navyšovali skóre v náš prospěch. Výsledek mohl být výraznější a je jen škoda, že jsme neproměnili všechny vyložené šance, a že jsme několik míčů zbytečnš odevzdali soupeři. Střelecky se výrazněji prosadili Vojta, kterého pěknými přihrávkami zásoboval Danek, a Peťa, který ale také mohl nastřilet více branek, kdyby chtěl :-) Matě v brancej předvedl dobrý výkon, ale musíme zlepšit chytání z křídel a rozehrávání rychlých útoků. Všichni hráči zaslouží pochvalu, ale nesmíme usnout na vavřínech, neboť nás čekají soupeři z vyšších pater tabulky.

Bodlák - Polášek 7, Adamec 4, Božoň 2, Florek 2, Galdia 2, Foltýn 1, Hradil 1, Sláma
FRÝDEK-MÍSTEK "B" - POLANKA "B" 19 : 6 (10:3) - obrázek

"Den blbec" si vybrali hráči béčka ve Frýdku, který byl ale rozhodně k poražení. Bohužel jsme v tomto utkání udělali více technických chyb než za celou sezónu, vůbec jsme se netrefili do branky a když už to na branku letělo, zabránila gólu tyčka nebo břevno. Po neproměněných šancích pak soupeř jednoduše skóroval z trháků. Nedařilo se vůbec nikomu a taky to vůbec nikomu nevadilo. Tak odevzdaný výkon jsme snad ještě nepředvedli, ale snad se dáme dohromady na poslední zápas sezóny proti Zubří.

Beran - Foltýn 2, Božoň 1, Hradil 1, Kortusová 1, Polášek 1, Florek, Galdia, Homola, Hořák, Kováčová, Palička, Šebesta
POLANKA "B" - ZUBŘÍ "B"  - obrázek

POLANKA "B" - ZUBŘÍ "B" - obrázek

Na zápas ve Frýdku bylo zapomenuto a proti házenkářské baště Zubří nastoupilo na hřiště úplně jiné družstvo. To předvádělo dobrý výkon v obraně, dost ran soupeře pochytal Theo, ale stejně jako áčko proti Ostravě jsme nebyli schopni překonat soupeřova brankáře. Po pouhých třech gólech vstřelených v prní půli jsme nesložili zbraně a pokusili se zápas dotáhnout. To se sice nepodařilo, ale za výkon na hřišti se nemusíme rozhodně stydět. Bohužel jsme opět zahodili několik sedmiček, ale naštěstí kluky podržela Danča, která oba své pokusy s přehledem proměnila :-)

Beran - Kortusová 3, Hradil 2, Palička 2, Božoň 1, Foltýn 1, Petruška 1, Polášek 1, Galdia, Homola, Hořák