STARŠÍ ŽÁCI "B"- SEZÓNA 2012/2013
POLANKA "A" - FRÝDEK-MÍSTEK "A" 13 : 23 (4:11)  - obrázek

POLANKA "A" - FRÝDEK-MÍSTEK "A" 13 : 23 (4:11) - obrázek

Na to, že tímto zápasem kluci měli završit sezonu a dát do posledního boje vše, musím za sebe říct, že tento dojem opravdu chyběl. Našla  bych jen pár jedinců, kteří tam nechali duši. Se zbytkem jsem značně nespokojena. A přitom nebyl soupeř o tolik lepší, jak by se po shlédnutí výsledku mohlo zdát. Nepřesnosti, špatná koncovka, stojatá hra v útoku, ale hlavně naprosto žádná obrana (až na vyjímečné chvilky), to jsou důvodu našeho neúspěchu. Lepší dojem ze hry v druhé půlce byl znatelný, ale i když jsme v útoku skórovali, tak jsme skoro vždy branku také obdrželi. Druhý poločas se velmi dobře vyvedl Matějii Bodlákovi, který jednoduše bránu "zavřel", bohužel na odražené míče byl už krátký. Střelecky a herně se v druhém poločase blýsknul Méďa a ve 4. odehraném poločase za tento den to začalo padat i Petru Gelnarovi. Snad si kluci vezmou na Polanka Cup z tohoto utkání jen to dobré, a ten zbytek nechají doma. Jeva

Sestava a branky:

Bodlák, Jaroš - Skotnica 5, Gelnar Petr 3, Adamec 2, Galdia 1, Gelnar Pavel 1, Sýkora 1, Foltýn, Hradil, Polášek, Šebesta
POLANKA "A" - ZUBŘÍ "A" 15 : 21 (6:7) - obrázek

Prohrát kdykoli jindy se Zubřím o pouhých šest branek, tak jsme s Jevou asi hodně spokojené. V sestavě, ve které ale soupeř přijel, a že jsme to trošku považovaly za výsměch směrem k nám, jsme ale tentokrát měli Zubří jednoznačně porazit. Proč by ale soupeř neměl přijet v takové sestavě, když to na nás prostě a jednoduše stačí. Nemohoucnost v útoku a nulová obrana nás připravila o body, na které jsme mohli dosáhnout. To ani nemluvím o tom, že soupeř dohrával posledních sedm minut oslabený o jednoho hráče... Tento zápas byl opět ukázkou toho, co neumíme, a kluci nepředvedli to, co v nich je a je to velká škoda.

Bodlák, Jaroš - Adamec 3, Hradil 3, Kaštovský 3, Merta 2, Gelnar Pavel 1, Polášek 1, Skotnica 1, Foltýn, Galdia, Petruška, Sýkora, Šebesta
OSTRAVA - POLANKA "A" 15 : 20 (7:9) - obrázek

V předehrávaném utkání jsme ve čtvrtek 24.5. uspěli na půdě Ostravy. Tohoto soupeře jsme na jaře už jednou porazili, a na klucích bylo vědomí, že mohou uspět, znát. Rychle jsme se ujali vedení 3:0 a za celý zápas jsme soupeři dovolili přiblížit se pouze na jednu branku. Pokud jsme všichni plnili taktické pokyny v obraně, soupeř se do šancí nedostával, a pokud ano, tak jsme měli Davida v brance a nutno uznat, že si svůj nejlepší výkon této sezóny nechal na pravou chvíli a kéž by tento zápas byl pro něj povzbuzením do další práce, opravdu se mu povedl a i díky němu skončil zápas výsledkem, jakým skončil. V útoku jsme hráli pod taktovkou Médi, který zásoboval přihrávkami pivoty, spojky, i křídla a ještě se mu povedlo nejednou skórovat. Střeleckou mušku posledních zápasů potvrdil i Kaštan, ale výhra je dílem celého kolektivu, kterému s Jevou děkujeme za předvedený výkon a další body. Sice zůstáváme stále poslední, ale pokrok, který kluci od podzimu udělali, je nezanedbatelný. Jen neusnout na vavřínech!!!

Jaroš - Kaštovský 6, Skotnica 5, Adamec 3, Božoň 2, Galdia1, Palička 1, Petruška 1, Polášek 1, Gelnar Pavel, Gelnar Petr, Hradil
KOPŘIVNICE - POLANKA "A" 24 : 18 (12:8) - obrázek

Na zápas s Kopřivnicí jsme nejeli v tak hojném počtu, jako tomu bývá obvykle, což bylo důsledkem krytí zápasů A a B týmu. Po přehlédnutí dne ukončení platnosti zdravotního průkazu brankáře Davida Jaroše (což také beru na své bedra a klukům se ještě jednou hluboce omlouvám), se musel do branky postavit hráč. Odhodlal se Patrik Sýkora, kterému bych chtěla poděkovat. To, že jsme v bráně neměli pravého "golmana"  ale nemění nic na faktu, že svou nedisciplinovaností a laxním přístupem k soupeřům, špatnou nebo spíš nijakou obranou, kluci Patrikovi nepomohli. Místy pěkné akce, vytvořené ve spolupráci s dvěma pivoty, ne vždy byly proměněny v gól a i to bylo vodou na mlýn kopřivnických borců. Soupeř tentokrát, podle mého názoru, nebyl ani vyšší, silnější či rychlejší, ale naši hrou jak v obranné, tak v útočné fázi měl usnadněnou cestu za zaslouženým vítězstvím. Zápas, ve kterém jsme mohli klidně pomýšlet na oba body, jsme tentokrát nezvdládli. Reparát nás čeká hned ve čtvrtek, kdy jedeme do Ostravy. Jeva

Sýkora - Kaštovský 6, Skotnica 5, Dobřický 3, Gelnar Pavel 3, Polášek 1, Foltýn, Merta, Petruška
VSETÍN  - POLANKA "A" 29 : 15 (19:7) - obrázek

VSETÍN - POLANKA "A" 29 : 15 (19:7) - obrázek

Další ze soubojů jarní části soutěže jsme odehráli na palubovce čtvrtého týmu Vsetína. Laxní rozběhání, špatná koncentrace a z toho pramenící velké nepřesnosti byly příčinou vedení domácího celku už od úvodních  minut utkání. Bohužel ani naši brankáři zase neměli svůj den a tak se první poločas proměnil téměř v domácí exhibici (19:7). Po přestávce, kdy bylo opravdu nutné zvýšit decibely při rozmluvě k hráčům, se kluci docela zbrchali a se stejnými vsetínskými hráči najednou dokázali hrát vyrovnanou partii. Druhý poločas jsme prohráli 8:10, a to jsme ještě neproměnili sedm tutovek. Nicméně zápas trvá 40 minut a je třeba jej odmakat naplno celý, ne jen druhé poločasy, na které jsme sice odborníci v dobrém slova smyslu, ale bodově je to opravdu neefektivní. Chtěla bych vyzvednout výkon Rendy, který svou nebojácností vytvořil několik pohledných akcí a výkon Pavla, který získal v obraně nejeden míč a dal tím podnět k založení našich rychlých útoků.

Bodlák, Jaroš - Skotnica 4, Polášek 3, Hradil 2, Foltýn 1, Galdia 1, Gelnar Petr 1, Petruška 1, Merta 1, Sýkora 1, Dobřický, Gelnar Pavel
POLANKA "A" - KARVINÁ "A" 12 : 28 (4:14) - obrázek

Utkání s velkým favoritem jsme měli rozehrané velmi dobře, kdy jsme do desáté minuty vždy dokázali reagovat na obdržené branky nějakým tím gólem v soupeřově síti. Pak ale přišly dvě neproměněné sedmičky a místo stavu 5:6 to rázem bylo 3:8 a už jsme se vezli. V útoku už sice někteří pochopili, že je pro nás lepší jít za vysunutou obranu, než nahrát soupeři přímo do ruky, nicméně trháků bylo i tak hodně. V obraně jsme se snažili, ale solidní výkon bohužel nepodpořil brankář, na kterého jsme se tentokrát opravdu nemohli spolehnout, a jeho zákrokynám chyběly. Přesto jsme předvedli pár hezkých akcí, škoda těch sedmiček, rozdíl ve skóre nemusel být tak výrazný.

Jaroš - Dobřický 5, Kaštovský 4, Galdia 2, Sýkora 1, Adamec, Foltýn, Gelnaři, Hradil, Merta, Polášek, Skotnica, Šebesta
KARVINÁ "A" - POLANKA "A" 33 : 11 (14:5) - obrázek

Ani odvetu v Karviné jsme moc dobře nezvládli. Nutno uznat, že na systém pěti utkání během dvou týdnů nejsme fyzicky vybaveni a zákonitě nám ty síly někdy musí dojít. Úbytek sil se pak projevuje na koncentraci, razanci střel a práci v obraně, takže jsme v podstatě rádi, že zápasy s Karvinou máme pro letošní rok za sebou a že dále soutěž pokračuje rozlosováním jen jednoho zápasu týdně :-). Ačkoli trháků se na naši branku opět valilo až moc, pozitivní věcí na tomto utkání je, že se střelecky dokázalo prosadit hned osm našich hráčů.

Bodlák, Jaroš - Adamec 3, Kaštovský 2, Dobřický 1, Gelnar Pavel 1, Hradil 1, Polášek 1, Skotnica 1, Sýkora 1, Foltýn, Gelnar Petr, Merta
POLANKA "A" - ROŽNOV "A" 14 : 26 (7:13)  - obrázek

POLANKA "A" - ROŽNOV "A" 14 : 26 (7:13) - obrázek

Odveta s Rožnovem vypadala ze začátku utkání nadějně, nicméně porážce jsme se opět nevyhnuli. Soupeř nastoupil do tohoto zápasu hodně vlažně, neproměňoval šance, ale my toho nebyli tentokrát schopni využít. Sráželo nás neproměnění sedmiček (opět) a neúspěšnost střelby ve vyložených šancích. Z trháků jsmepotom inkasovali jednoduché branky. Zapálení hráčů bylo tentokrát lepší, ale na body to nestačilo. Střeleckou mušku měl dobře seřízenou Kaštan, na všech postech odvedl dobrou práci univerzál Milda.

Jaroš - Kaštovský 6, Adamec 2, Dobřický 2, Merta 2, Gelnar Pavel 1, Skotnica 1, Foltýn, Galdia, Gelnar Petr, Hradil, Polášek, Sýkora
ROŽNOV "A" - POLANKA "A" 23 : 13 (11:6) - obrázek

První celek tabulky byl v tomto utkání jasným favoritem. I proto nás možná podcenil a dokud nám síly stačily a pokrývaly jsme trháky soupeře, byl zápas vyrovnaný. Toto nám vydrželo ale jen prvních 12 minut, potom přišly dvě střely přímo do rukou soupeřova brankáře, Rožnov dal rychlé dva góly a na tyto se nám nepodařilo odpovědět a náskok soupeře narostl do poločasu na 5 branek. V druhé půli jsme nechtěli složit zbraně, ale 16 minut za celý zápas jsme odehráli v pěti hráčích, což nás stálo hodně sil a na lepší výsledek než 13:23 jsme neměli. Škoda je ale čtyř zahozených sedmiček, protože kdybychom je dokázali proměnit, tak je výsledek proti prvnímu celku soutěže mnohem veselejší. Absolutorium zaslouží Méďa, který vymyslel pár gólových akcí a neohroženě se vrhal do soupeřovy obrany, stejně jako Kaštan, u kterého ale musíme zapracovat ještě na střelbě z dálky a bude to OK. Své si odběhal i Danek, který získal nejeden míč. U některých hráčů mi chybělo větší zapálení do hry, což se snad do úterý, kdy nás s tímto osupeřem čeká odveta na domácí palubovce, změní.

Hrací den v Rožnově se nesl ve znamení charitativní akce pro nadaci Krtek, a akce GÓL PRO KRTKA. Za každý gól v síti všech brankářů věnovali rožnovští házenkáři 5Kč vybranému pacientovi - tyto peníze budou použity na jeho nákladnou léčbu. V tomto utkání padlo 36 branek, což znamenalo 180Kč do Krtkovy kasičky. Rovněž děkuji všem rodičům, kteří se do této akce zapojili a přispěli na konto, děkují i rovnovští házenkáři.

Bodlák, Jaroš - Skotnica 5, Kaštovský 4, Gelnar Pavel 2, Adamec 1, Sýkora 1, Dobřický, Foltýn, Gelnar Petr, Merta, Petruška, Polášek, Šebesta
POLANKA "A" - OSTRAVA 16 : 13 (6:5) - obrázek

Mladší žáci "A" dnes poprvé v této sezóně zažili, jak chutná vítězství. Ve vyrovnaném utkání porazili tradičního rivala Sokol Ostrava. Pod tíhou zodpovědnosti a vědomí, že proti tomuto soupeři opravdu můžeme uspět, kluci nastoupili do utkání trošku křečovitě, první branku se nám podařilo vstřelit až v sedmé minutě zápasu a jen díky fungující obraně a trošce štěstí jsme v této fázi utkání prohrávali jen 0:1. Dlouho jsme nemohli trefit branku, trošku některým ubyly síly a soupeř toho využil a záhy vedl 1:4. Katastrofický scénář se naštěstí ale nekonal - kluci zabrali, vyrovnali a do poločasu dokonce výsledek otočili v náš prospěch. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, obrana šlapala a v útoku to taky šlo a rázem byl stav 12:8. A poté zase chaos, zmatek, panika - zahozené šance, uspěchané střely, přihrávky soupeři do ruky, no to bychom nebyli my, abychom soupeři nedovolili srovnat na 13:13. Po time-outu, kdy kluci potřebovali hlavně uklidnit, vydechnout a podpořit, jsme během dvou minut nastříleli tři góly a neinkasovali ani jednou, a vítězství bylo naše!!! Nutno podotknout, že dnes neměli svůj den naši brankáři, ale kluci makali jako tým, na hřiště se dostalo všech 14 hráčů a všichni se svým způsobem podíleli na této výhře. Střeleckou taktovku dnes převzal Titán, pro kterého získával sedmičky Méďa, ale jak říkám, za předvedený výkon děkuji všem a doufám, že tyto bodíky budou jen povzbuzením do další práce, a že tímto jsme neřekli poslední slovo.

Bodlák, Jaroš - Adamec 9, Skotnica 3, Dobřický 2, Gelnar Petr 1, Polášek 1, Foltýn, Florek, Galdia, Gelnar Pavel, Hradil, Sýkora, Šebesta