STARŠÍ ŽÁCI "B"- SEZÓNA 2012/2013
Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Máme za sebou poslední soutěžní turnaj, který jsme odehráli dnes v Zubří. Strjně jako minulý týden získalo každé družstvo dva body za vítězství nad Porubou. Hodnocení turnaje si můžete přečíst níže, různé statistiky pak najdete ve článku výše :-)
Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek


DOPLNĚNA FOTOGALERIE - ZDE

Předposlední turnaj tohoto soutěžního ročníku jsme odehráli na domácí půdě, pořadatelem však byla Poruba. Obě družstva si dneska shodně připsala po jednom vítězství, když porazila družstva Poruby.

"A" družstvo v prvním zápase narazilo právě na Porubu a i když se začalo hrát až v 10:30 hod, na hřišti jsme ještě pospávali. Byli jsme nedůrazní ve všech směrech a zaslouženě jsme prohráli první poločas. Ke vší smůle a nedůrazné hře se nám hned ve druhé minutě zranila Kačka Zajončková, která nám po zbytek turnaje citelně chyběla a to hlavně v útoku. Její pochroumaný kotník by měl být ale v pořádku co nejdříve a snad bude moci nastoupit příští týden. Naše hra se v utkání s Porubou zlepšila úderem druhého poločasu, kdy jsme skvělou obranou nedali porubským děvčatům šanci a po zisku míče jsme skórovali z protiútoků. V zápase s HCB Karviná "A" jsme pokračovali v dobré obraně. Kluci si pomáhali, bránili nejlépe jak dovedli a nedali Karviné nic zadarmo. V tomto utkání nás ale zradila střelecká muška a nenašli jsme recept na karvinského brankáře, byť jsme se do šancí dostali. Na samotný konec turnaje nás čekal Rožnov a bylo to jedno z dnešních nejhezčích utkání. Opět jsme se snažili hrát důrazně v obraně, silová a výšková převaha soupeře ale byla znát. Když jsme pak opět nedokázali proměňovat šance a zbytečně jsme stříleli, soupeř si vytvořil náskok a ten už nepustil. I když byl dnes náš útok horší než jindy, tak kluci zaslouží velkou pochvalu. Bojovali o každý míč a vydali ze sebe maximum. V dobrém světle se opět ukázal David v brance.


Výsledky a střelci "A":


- Poruba "A"  14 : 9 (4:6)

- Karviná "A"  5 : 16 (3:7)
- Rožnov "A" 10 : 16 (5:9)

Miloš Merta 8, Patrik Sýkora 7, Honza Kaštovský 5, Matěj Skotnica 4, Petr Dobřický 3, Tomáš Hradil 2, David Jaroš


Hodnocení "B" družstva je jako přes kopírák od áčka. Také se nám dnes lépe dařila obrana než útok, ale konečně jsme zas okusili, jak chutná vítězství a hravě jsme si poradili s Porubou. Oproti předchozím turnajům jsme více běhali a hlavně tedy bránili a znát to bylo hlavně v prvním poločase proti Karviné "B", do které jsme se ze začátku zakousli a nechtěli pustit na rozdíl více gólů :-) Opět nám ale chyběla výška a kila a i když jsme se snažili sebevíc, některé protihráče se nám ubránit nepodařilo. Sem tam nám uletěla i nějaká ta střela a taky jsme si všichni chtěli zahrát a dát branku a ne vždy se to povedlo a soupeř si dokráčel pro vítězství, ale za výkon se vůbec nemusíme stydět. Pozor si ale musíme dávat na zbytečně zkažené přihrávky soupeři přímo do ruky, kterých dnes bylo trošku více. Pouze o jedinou branku jsme prohráli s Rožnovem "B". V tomto hezkém a dramatickém utkání podal Kuba v bráně skvělý výkon a škoda, že se jeho spoluhráčům v poli nepodařilo dát aspoň jednu branečku navíc. Už nám trošku docházely síly a soupeřův brankář vytáhl nejeden skvělý zákrok, ale za nasazení v tomto utkání zaslouží všichni pochvalu, stejně jako za celý dnešní turnaj.


Výsledky a střelci "B":


- Poruba "B"  12: 4 (5:2)

- Karviná "B"  11 : 27
- Rožnov "B"  16 : 17

Vojta Polášek 14, Kuba Foltýn 9, Daniel Florek 4, Danča Kortusová 3, Petr Gelnar 3, René Galdia 2, Pavel Gelnar 2, Matěj Bodlák 1, Matěj Šebesta 1
Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Z dnešního turnaje na Vsetíně jsme se vrátili z poloviny úspěšní.
Starší a zkušenější družstvo (na návrh pořadatelů dnes označeno jako "B") všechna tři utkání vyhrálo, kromě zuberského celku ale žádné z družstev nekladlo větší odpor a utkání proti Porubě a Vsetínu jsme odehráli většinou ve třech. Všichni zaslouží pochvalu za tah na branku, který se konečně objevil i u nováčků a celkově jsme se dopustili minima chyb. Několik střel nám sice letělo jinam, než bychom si přáli, do naší branky taky spadlo pár střel, které nemusely, ale konto soupeřů dnes zatížili všichni zúčastnění a i pohyb na hřišti i obrana se výrazně zlepšily a my, trenéři, můžeme být s dnešním výkonem spokojení.

Výsledky, sestava a střelci "B" družstva:

- Poruba "A"  23 : 16 (10:9)
- Zubří "A"  20 : 19 (13:9)
- Vsetín "B"  25 : 19 (14:9)

Matěj Skotnica 26, Kačka Zajončková 24, Honza Kaštovský 7, Tomáš Hradil 6, Matěj Bodlák 3, Danek Florek 1, David Jaroš 1

Naši mladší a nováčci dnes tedy hráli pod označením "A". Na návrh pořadatelů jsme družstva prohodili (tak, aby hrála áčka s áčky a béčka s béčky), ale asi jsme s Porubou byli jediní. Uspět jsme ale nedokázali ani proti zmíněné Porubě, která byla rovnocenným soupeřem. Odchodit zápas opravdu nestačí. Právě proti Porubě se naše statická hra projevila a když se k tomu přidalo pár neproměněných šancí, byla z toho další prohra. Když si ke všemu ještě někteří hráči nedají poradit, budeme se bohužel prosazovat velmi těžko. Chce to dřít a dávat pozor na tréninku a alespoň zkoušet přenést do zápasu to, co se na trénincích učíme. Další dva zápasy odehráli soupeři ve třech a ani tuto výhodu jsme nedokázali využít. Zubří ukázalo svou sílu ve všech směrech, ale Vsetín byl mnohem hratelnější. Dneska jsme se dopustili neskutečného množství základních chyb jako byly přihrávky soupeři přímo do ruky, kroky, může nás mrzet i neproměňování šancí a nedůrazná obrana. Dneska sice nebyl náš nejlepší den, ale šanci na další reparát máme hned příští sobotu, kdy hrajeme turnaj v domácí hale. Věřím, že se hráči vyspí lépe a na výsledcích to bude znát. Světlým bodem turnaje je, že také všichni hráči z tohoto družstva dokazáli vstřelit branku a špatně jsme si nevedli ani v dovednostních soutěžích.


Výsledky, sestava a střelci "A" družstva:

- Poruba "B"  9 : 11 (8:6)
- Zubří "B"  14 : 35 (9:15)
- Vsetín "A"  13 : 20 (5:13)

Vojta Polášek 10, Kuba Foltýn 13, René Galdia 4, Míša Kováčová 3, Gelnar Pavel a Petr 2, Matěj Šebesta 2
TURNAJ POLANKA - 2.5.2010 - VÝSLEDKY - obrázek

TURNAJ POLANKA - 2.5.2010 - VÝSLEDKY - obrázek


FOTOGALERIE ZDE


Dnes jsme v domácí hale pořádali další soutěžní turnaj Miniházené 4+1.
Podle rozlosování se mladší "B" družstvo utkalo s "áčky" soupeřů - tomu odpovídají i výsledky. Zkušenější, silnější a větší soupeře jsme dokázali ale dle svých možností potrápit, oproti minulému týdnu jsme se nebáli v obraně do soupeřů trošku opřít a v útoku nám tam taky nějaká ta branka spadla. Stínem zůstává utkání s Lesanou, které by se dnes hodilo spíše do boxerského ringu. My se ale musíme vždy snažit utkání dohrát se vztyčenou hlavou a ne s brekem, a za žádnou cenu nesmíme soupeřům opláčet kopáním, žducháním a podobnými projevy, které na hřiště nepatří. Věřím, že jsme zase o trošičku zkušenější a odolnější a na příštím turnaji se těchto úletů vyvarujeme. Kromě tradičních střelců a tahounů družstva se začíná prosazovat i Danča, Pavel v bráně opět předvedl nejeden úspěšný zákrok a stává se brankářskou oporou.
"A" družstvo nemělo o moc lehčí úlohu, zabodovalo pouze s Rožnovem "B", i když tento mladý, pohybově nadaný tým, zase dokázal potrápit nás. Oproti minulému týdnu bylo i u tohoto družstva vidět zlepšení v obraně, a oko diváka potěšilo několik hezkých útočných akcí. Škoda zápasu s karvinským Sokolem, vítězství jsme měli na dosah, nicméně stěžováním si na rozhodčí bodíky nezískáme, vždy musíme začít u sebe a hrát až do konce zápasů. Střeleckou formu potvrdili Matěj s Kačkou, Patrik v brance vytáhl nejednou skvělý zákrok.
Všichni hráči si zaslouží pochvalu za předvedené výkony, které se zápas od zápasu lepší a věřím, že se to projeví proti stejně rovným soupeřům.

Výsledky, sestava a góly "A" družstva:


- Rožnov "B"  24 : 20

- Sokol Karviná  20 : 21
- HCB Karviná "B"  11 : 24

Skotnica Matěj 21. Zajončková Kačka 19, Florek Daniel 2, Jaroš David 1, Merta Miloš 6, Sýkora Patrik 3, Galdia René 2


Výsledky, sestava a branky "B" družstva:


- HCB Karviná "A" 6 : 21

- Rožnov "A" 9 : 20
- Lesana Zubří 12 : 20

Polášek Vojta 13, Foltýn Kuba 6, Hradil Tomáš 1, Sláma Ondra, Kováčová Míša 2, Kortusová Danča 5, Gelnar Pavel, Gelnar Petr
Turnaj POLANKA - 2.5.2010 - VÝSLEDKY - obrázek

Turnaj POLANKA - 2.5.2010 - VÝSLEDKY - obrázek

Dnes čekali na obě družstva těžcí soupeři. To, že nám mnohdy chybí kila a výška, bohužel neovlivníme, o to víc ale musíme dřít na tréninku a dohánět fyzické "nepředpoklady" pohybem. Běhat totiž umíme všichni, ne každý ale chce. Oběma družstvům stále chybí náběh, a dnes to bohužel bylo z naší strany pochodové cvičení větší než obvykle. Nesmíme ztrácet hlavu, mnozí hráči se s házenou přece jen ještě seznamují, starší a zkušenější jim ale musí jít příkladem. Neděste se výsledků - miniházená má jistá pravidla, které ale ne každý dodržuje. Nás může těšit, že jsme si dneska opravdu všichni zahráli, zase jsme nasbírali nějaké zkušenosti a vstřelili si nějaké gólíky, a o tohle v této kategorii jde především. Děkuji mnohokrát maminkám, které pomohly zapsat zápasy a Anetce s Martinem, kteří se za své rozhodcování nemusí vůbec stydět!!! Šanci na reparát máme hend v sobotu, kdy se utkáme se stejnými družstvy. Opravdu jen pár fotek z dovednostních soutěží najdete ve Fotogalerii v odkazu rajce.idnes.cz. Kdyby z rodičů měl nějaké fotky, děkujeme za jejich poskytnuní.

"A" družstvo se přes vysoké a dobře fungující obrany prosazovalo jen těžko, ale i takové zápasy je třeba sehrát, abychom si uvědomili, kde máme mezírky. Nesmíme nic vzdávat, bojovat se musí vždycky až do konce. V dobrém světle se opět uvedl nováček Renda, a to jak v brance, tak jako hráč v poli. Celkově to ale chtělo od všech už výše zmíněné náběhy a pohyb, na tom musíme zapracovat!!! Do statistik se započítávají pouze první dva zápasy.

Výsledky a sestava + góly Polanka "A"

- Rožnov "A"  14 : 30
- HCB Karviná "A" 6 : 29

Zajončková Kačka 7, Sýkora Patrik 6, Skotnica Matěj 7, Kaštovský Honza, Florek Daniel , Galdia René, Jaroš David, Hradil Tomáš

"B" družstvo podalo solidní výkony, na hřiště se dostal každý hráč, a to je důležité. Až na benjamínka Adama, který dnes oblékl dres poprvé, se všichni zapsali do střelecké listiny. Chybí nám ale větší chuť dávat góly - když nevystřelíme na branku, tak nám to tam těžko spadne. Do větších a silnějších soupeřů se také nesmíme bát trošku opřít, věřte mi, že oni to ustojí. Vyzdvihovat jednotlivce dnes nebudu, až na jednu výjimku a tou je Pavel Gelnar, který dnes pochytal, co se dalo, a zaznamenal oproti minulému týdnu velké zlepšení!

Výsledky, sestava + góly Polanka "B":

- Rožnov "B" 13 : 17
- Sokol Karviná 7 : 14
- HCB Karviná "B" 8 : 20

Gelnar Pavel, Gelnar Petr 1, Kortusová Danča 6, Kováčová Míša 2, Polášek  Vojta 9, Foltýn Kuba 8, Šebesta  Matěj 2
PŘÁTELSKÝ TURNAJ V POLANCE - 25.4.2010 - obrázek

PŘÁTELSKÝ TURNAJ V POLANCE - 25.4.2010 - obrázek

Dnes jsme v domácí hale odehráli přípravný turnaj s družstvy z Rožnova a s Klimkovicemi. Našich 17 hráčů rozdělených do tří družstev bojovalo jako o duši, každé družstvo odehrálo 5 zápasů hraných 1x13 minut a diváci nejen z řad rodičů, kteří do haly přišli, určitě nelitovali. Podrobné informace najdete po rozkliknutí článku.
VÝSLEDKY: Turnaj Zubří - 10.4.2010 - obrázek

VÝSLEDKY: Turnaj Zubří - 10.4.2010 - obrázek

Dnes jsme se zúčastnili turnaje v Zubří. Nemoc a jiné důvody nedovolily odcestovat více než 11ti hráčům, ti ale ve svých družstvech bojovali jak o život a obě družstva tak dnes dosáhla na body :-).

FOTOGALERIE Z TURNAJE - ZDE

Áčko složené z "devadesát devítek" odehrálo všechna 3 utkání bez střídání. Všem musím sklonit pochvalu za výdrž!!! V prvním zápase s Rožnovem "A" jsme podali dobrý výkon a dokázali většinou suverénního soupeře alespoň trošku potrápit. Dařily se nám akce v útoku, které opravdu "měly oči" a srdce nás trenérů a diváků nejednou zaplesalo :-). Ovšem mnoho vyložených šancí jsme opět dokázali zahodit!!! Bohužel nás tyto neproměněné brankové příležitosti stojí pak mnoho sil a ve výsledku i bodíky. Zapracovat musíme na spolupráci v obraně, i když s výškově a silově vyrovnanými soupeři se nám i tato činnost daří. V případě "rožnovských obrů" nám dnes ale ještě kousíček chyběl.
Do druhého zápasu se Zubřím "A" jsme vstoupili celkem dobře, v obraně nám to šlo a v útoku jsme dokázali nějakou tu branku vstřelit... Pak ale přišla opět řada neproměněných šancí, přidalo se pár ukvapeností v útoku a zuberští hráči často jednoduše skórovali. I přes chvilkový útlum pak děti ještě zabraly a dokázaly dát 3 branky i v poslední minutě.
Třetí utkání s Porubou "A" jsme už odehráli v klidném tempu. Vyzkoušeli jsme si rychlý přechod křídel po zisku míče a doufám, že jsme se už přesvědčili, že tyto branky jsou opravdu nejjednodušší :-). Za kolektivní výkon, bojovnost a již zmíněnou výdrž si zaslouží všichni VELKOU pochvalu.

Proti sobě rovným dnes nastoupilo i béčko. To táhli střelecky jen 2 hráči (Kuba a Vojta, roč.2000), zkušenosti pak sbírali hráči roč.99, kteří s házenou začali teprve na podzim a náš benjamínek Ondra (2001). Kuba s Vojtou však dělali soupeřům nemalé problémy, kromě mnoha branek, které vstřelili, nahrávali svým spoluhráčům, byli spolehliví v obraně a své umění předveli i coby brankáři. Pár výborných zákroků předvedla v bráně i dvojčata a Tomáš, Ondra se s většími soupeři taky pral statečně.
První dvě utkání byla tedy zcela ve střelecké režii Vojty a Kuby, všichni hráči ale podali své maximum. Pochvalu zaslouží družstvo hlavně za bojovnost ve druhém utkání (Zubří "B"). I když ještě 5 sekund před koncem prohrávali o gól, zmobilizovali poslední síly :-), a dobrou poziční obranou dokázali soupeře přimět ke ztrátě míče a po rychlé rozehrávce ještě skórovat. Vybojovali tak cennou remízu!!!
V posledním utkání s Porubou "B" se podařilo rozvlnit soupeřovu síť všem hráčům. Věřím, že postupem času se všichni do té branky trefíme vícekrát. Musíme trénovat, trénovat a ještě jednou trénovat (samozřejmě platí i pro áčko :-) ).

Výsledky a střelci "A" družstva:

"A" - Rožnov "A"   18 : 21 (8:11)
"A" - HC Zubří "A" 15 : 27 (5:13)
"A" - Poruba "A"   26 : 12 (13:4)

Kačka Zajončková - 28 branek, Matěj Skotnica - 16, Miloš Merta - 8, Peťa Dobřický - 4, Danek Florek - 3

Výsledky a střelci "B" družstva:

"B" - Rožnov "B"   18 : 20 (7:11)
"B" - HC Zubří "B" 13 : 13 (6:6)
"B" - Poruba "B"   21 : 6 (13:2)

Vojta Polášek - 26 branek, Kuba Foltýn - 19, Petr Gelnar - 2, Pavel Gelnar - 2, Tomáš Hradil - 2, Ondra Sláma - 1

Za pořízení fotek děkuji Anetce Korčákové!!!
VÝSLEDKY: Turnaj VSETÍN - 28.3.2010 - obrázek

VÝSLEDKY: Turnaj VSETÍN - 28.3.2010 - obrázek

Dnes jsme se po dlouhé době zúčastnili mistrovského turnaje. "A" družstvo tvořené staršími a "zkušenějšími" hráči si nevedlo podle výsledků špatně (2 výhry a 1 prohra), musíme ale přiznat, že mělo jednodušší úlohu než "B" družstvo, které se utkalo se dvěma áčky. Áčko sahalo po poločase i po skalpu Zubří "A", musíme ovšem hrát koncentrovaně celý zápas a ne jen půlku, i tento výsledek ale dokazuje, že se můžeme měřit s kýmkoli.
Celkově musíme zapracovat na švihové síle, protože nám mnohdy ten balónek neletí do branky takovou rychlostí, jakou bychom chtěli :-). Mladší hráči a ti, kteří začali hrát házenou až v září, teprve sbírají zkušenosti a věřím, že každý zápas se silnějším soupeřem jim prospěje. Taky béčko ale dokázalo přivézt ze Vsetína body, když porazilo házenářskou líheň - Zubří "B". Všichni hráči si zaslouží za dnešní výkony pochvalu, pořád je ale co zlepšovat, a zlepšíme se pouze poctivým tréninkem. Tímto bych chtěla děti pochválit, protože u většiny je tréninková docházka opravdu vzorná. Jen tak dále.

Turnaj HLUČÍN - 6.2.2010 - obrázek

Turnaj HLUČÍN - 6.2.2010 - obrázek

Tohoto turnaje se zúčastnili 4 nováčci, kteří nastoupili za "B" družstvo. Ve svých prvních zápasech si nevedli špatně a  někteří vstřelili i první branku. "A" družstvo konečně porazilo zuberskou Lesanu a dalším dvěma soupeřům pěkně nadělilo, béčko si vedlo na své možnosti dobře a výhry na sebe snad nenechají dlouho čekat. U zápasu s Hrabůvkou došlo zřejmě ze strany pořadatelů k chbyě v otáčení skóre, podle všeho měly děti zápas vyhrát, nebo alespoň remizovat. Ale i to se stává a my musíme jet dál :-).
Turnaj PORUBA - 24.1.2010 - obrázek

Turnaj PORUBA - 24.1.2010 - obrázek

Dnes sehráli minižáci další soutěžní turnaj.V domácí hale se poprvé v tomto soutěžním ročníku utkali s družstvy Poruby "A" a "B" a Rožnova pod Radhoštěm "A" a "B. Na výsledky a střelce branek se můžete podívat níže.

Polanka "A"

- Sokol Poruba "B" 30 : 9 (12:4)
- Sokol Poruba "A" 20 : 16 (12:3)
- Rožnov p/R "A" 21 : 31 (11:17)
- Rožnov p/R "B" 15 : 8 (6:5)

Petr DOBŘICKÝ (11), Matěj SKOTNICA (22), Patrik SÝKORA (17), Katka ZAJONČKOVÁ (15), Tomáš DEINGRUBER (2), Miloš MERTA (14), Honza KAŤOVSKÝ (5)

Jsem ráda, že se na výsledcích podíleli gólově všichni hráči a to povětšinou vyrovnaně. Zapracovat musíme na obranné činnosti, ve které máme co zlepšovat :-)

Polanka "B"

- Sokol Poruba "B" 15 : 8 (6:7)
- Sokol Poruba "A" 12 : 10 (3:5)
- Rožnov p/R "A" 5 : 22 (1:13)
- Rožnov p/R "B" 8 : 11 (2:7)

Matěj Šebesta, Jakub FOLTÝN (19), David JAROŠ (2), Danča KORTUSOVÁ (1), Matěj BODLÁK, Míša KOVÁČOVÁ, Vojta POLÁŠEK (18)

Toto družstvo táhnou střelecky prozatím jen dva hráči. Věřím, že čas mladších hráčů a těch, kteří se s házenou teprve seznamují, přijde. Zapracovat musíme na všech základních činnostech, ale také na rozvoji kolektivního ducha, protože házená je kolektivní sport!!!!

Turnaj ZUBŘÍ - 17.1.2010 - obrázek

Turnaj ZUBŘÍ - 17.1.2010 - obrázek

Dnes odehráli minižáci další ze svých mistrovských turnajů. Zde přínášíme výsledky.

Výsledky družstva "A"

Polanka - Zubří 12 : 14 (8:9)
Polanka - Hrabůvka 21 : 12 ( 11:4)
Polanka - Třinec 14 : 23 (4:12)

Za toto družstvo nastoupili (v závorce počet branek dle zápisu): Bodlák Matěj (2), Sýkora Patrik (9), Skotnica Matěj (21), Zajončková Katka (12), Merta Miloš (2), Kaštovský Jan (1)

Výsledky družstva "B"

Polanka - Třinec 13 : 8 (8:7)
Polanka - Hrabůvka 11 : 10 (5:1)
Polanka - Sokol Karviná 7 : 15 (3:5)

Za toto družstvo nastoupili (v závorce počet branek dle zápisu): Šebesta Matěj (1), Polášek Vojta (10), Foltýn Jakub (16), Kortusová Daniela (2), Kováčová Michaela (2), Sláma Ondra

Turnaj POLANKA - 8.11.2009 - obrázek

Turnaj POLANKA - 8.11.2009 - obrázek

Družstvo "A" dnes střelecky táhli Patrik Sýkora s Petrem Dobřickým. Tito dva hráči měli zároveň za úkol nahrávat svým spoluhráčům, kteří se s házenou teprve seznamují. To se jim více či méně dařilo, v síti soupeře ale moc střel neskončilo. Všichni se ale lepšili zápas od zápasu a věřím, že na dalším turnaji už "nováčci" střelí více gólů. Je třeba ale zapracovat na uvolnění bez míče, které nám při osobní obraně dělá velké potíže. Nedostanu-li balón, nevystřelím a tím pádem gól nemůžu dát :-), tohle ale ještě určitě vypilujeme :-).

Družstvo "B" si dnes hravě poradilo s týmy Hrabůvky i Opavy. Mladší a menší soupeře porazilo rozdílem třídy, do střelecké listiny se zapsali všichni hráči, družstvo musím pochválit za kolektivní výkon. Nad naše síly ale stále zůstává Třinec "A". Větší a silnější soupeře nejsme schopni ubránit a jejich prudké střely se chytají těžko. Přesto musím vyzdvihnout výkon brankáře Kuby Foltýna, který těmto ranám čelil statečně a nejednu také chytil. I přes nepříznivý vývoj utkání hráli všichni až do konce a nic nevzdali, za což rovněž zaslouží pochvalu. Věřím, že až zesílíme, a budeme hrát kolektivně i v rozhodujících chvílích, porazíme brzy i Třinec :-).

Turnaj KARVINÁ - 22.11.2009 - obrázek

Turnaj KARVINÁ - 22.11.2009 - obrázek

Letos naposled jsme se vydali do Karviné, abychom zde odehráli další mistrovský turnaj. Ani družstvu minižáků se nevyhnuly nemoci, takže s námi nemohli odcestovat všichni. Jelikož je ale všechno zlé pro něco dobré - šanci odtáhnout většinu utkání tak dostali ostatní hráči, kterým tato zkušenost určitě jen prospěje.

Družstvo "A" táhli střelecky opět 2 hráči-Patrik Sýkora a Matěj Skotnica. Pozitivní je, že až na malou výjimku si ostatní dali aspoň jednu branku. Premiéru si dnes odbyl Honza Kaštovský, který se dobře uvedl jako brankář a dokázal vstřelit i první branky. K premiérové brance gratuluji také našemu benjamínkovi (Ondra Sláma, roč. 2001). Toto družstvo si dnes dokázalo, že umí otočit nepříznivý poločasový výsledek, poradilo si s Hlučínem a nad jeho síly byla Karviná, za kterou hraje už v této kategorii bohužel taky jméno a naši hráči jsou mnohdy zakřiknutí už před zápasem. My se ale určitě nesmíme vzdát a jedeme dál - bez tréninků to chlapci a děvčata ale nepůjde :-) !!!

Družstvo "B" bylo dnes z poloviny tvořeno hráči ročníku 2000 a místy to bylo znát. Proti větším a silnějším soupeřům se nám ještě prosazuje těžko, pozitivní ale je, že se rozhodně nikdo nebojí na branku vystřelit a že si brankové příležitosti jsme schopni vytvořit! Zapracovat musíme ale především na švihové síle, aby nám příště do branky ten balónek aspoň doletěl :-) !!! Škoda zápasu s Lesanou, než jsme se rouzkoukali, prohrávali jsme rozdílem, který se nám ve druhém poločase už nepodařilo dohnat, příště se nesmíme bát od začátku! Zcela nad naše síly bylo dnes družstvo Karviná "E", tři branky na vítězství stačit nemůžou, ale opět jsme měli mnoho příležitostí, na střelbě určitě zapracujeme a uvidíme příště zlepšení. Chuť jsme si spravili v zápase proti Karviné "D", což je družstvo, které se s házenou teprve seznamuje. Prim v tomto utkání hráli Vojta s Kubou (oba 2000), ale chválím celé družstvo za nasazení v celém turnaji - platí i pro "A".

Turnaj KARVINÁ - 18.10.2009 - obrázek

Turnaj KARVINÁ - 18.10.2009 - obrázek

Družstvo označené jako "B" sehrálo nejspíš 3 nejtěžší utkání v tomto ročníku, vyzdvihnout dnes musím Petra Dobřického a Vojtu Poláška, kteří na hřišti málem nechali duši, stejně jako Kuba Foltýn. První zkušenosti v soutěžním turnaji nasbírala Danča Kortusová a vedla si na své možnosti velmi dobře!!!

Za "A" družstvo si dnes odbyli premiéru Ondra Sláma a Danek Florek, největší pochvalu a poklonu ovšem zaslouží Matěj Skotnica, který byl u všeho a bez jeho branek, nahrávek a obranné činnosti by to nedopadlo tak dobře. Na Matějovi jde v zápasech vidět jeho poctivý přístup k tréninkům a nasazení v nich, kdy vše dělá naplno a bez řečí! Věřím, že se k němu přidají i všichni ostatní!!!
Turnaj POLANKA - 3.10.2009 - obrázek

Turnaj POLANKA - 3.10.2009 - obrázek

Další turnaj mají za sebou naši nejmenší. 3.10.2009 měřili síly s družstvy Hlučína, Sokolu Karviná, Lesany Zubří a NAKONEC i Hrabůvky. Jak si družstva vedla se můžete podívat níže. Všichni podali výkony dle svých možností, za což zaslouží pochvalu. Pomalu začínáme přenášet do zápasů činnosti, které trénujeme :-), dnes nás ale trošičku zradila přesná muška, což se nám určitě příště podaří napravit :-)
Turnaj KARVINÁ - 19.9.2009 - obrázek

Turnaj KARVINÁ - 19.9.2009 - obrázek

19.9.2009 nastoupili minižáci k druhému soutěžnímu turnaji. Níže se podívejte, jak si v jednotlivých skupinách vedli. I za dnešní výkon zaslouží všichni pochvalu - gól vstřelili všichni až na Davida Jaroše, který byl ale po většinu času oporou v brance. Většina dnešních soupeřů nás sice moc nepotrápila, ale plusem je, že i přesto jsme se dopustili minima technických chyb a ztrát míče.

Turnaj POLANKA - 12.9.2009 - obrázek

Turnaj POLANKA - 12.9.2009 - obrázek

12.9.2009 odehráli minižáci svůj první soutěžní turnaj v sezóně 2009/2010. Ve dvou skupinách bojovali proti družstvům Hrabůvky, Třince a Opavy, a až na jeden zápas se jim podařilo ve všech zvítězit. Obě družstva projevila kolektivního ducha, o čemž svědčí fakt, že se téměř všem podařilo vstřelit alespoň jednu branku.

I přes dnešní vysoká vítězství a pouze jednu prohru nesmíme usnout na vavřínech :-) a musíme na sobě neustále pracovat na trénincích a odbourat chybičky, kterých se pořád dopouštíme. Za výkon na prvním turnaji si všichni ale zaslouží velkou pochvalu.

Nábory.cz - sportovní kroužky, zájmové kroužky a volný čas
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one